Share
rotate background

ATÖLYE | STUDIO

eo Mimarlık ve Proje Geliştirme İlyas Mehmet Ekizoğlu tarafından, hedef odaklı yatırımları planlamak ve gerçekleştirmek üzere kurulmuştur. Başarının “ekipsel oluşum” içerisinde gizlendiğine inan “eo” çatısı, proje sahibini planlama sürecinin merkezinde tutmakta ve adeta projenin ESAS MİMAR’ı olarak tanımlamaktadır. Bu tutumla “eo” tüm iletişim bağları ile beraber projenin ve proje ekibinin yönetim sorumluluğunu üstlenmekte.  Katılımcı anlayışıyla yatırım sürecinin tamamında (Planlama, İnşa ve İşletme) proje sahibine rehberlik ve destek sağlamaktadır.

Çağdaş ve yenilikçi çözümlerle kültürel değerleri, ticari hedeflerle harmanlayan “eo”, Mimarlığı değerler üzerinde kurgulanmış detayların bir araya getirebilme sanatı olarak kavrar. Maddi ve teknik koşullar çerçevesinde, yöresel birikimleri dikkate alarak  tasarımlarını şekillendirmektedir.

Konsept odaklı, çevreye ve insana duyarlı çözüm hedefi ile malzeme ve enerji sarfiyatını asgari orana çekebilen… yenilikçi tasarımları ile kültürel katma değer yaratan eo Mimarlık ve Proje Geliştirme, az enerji, maliyet ve zaman ile çok verim, kalite ve kazanca inanmaktadır.

eo Architecture and Project Development has been established by Ilyas Mehmet Ekizoğlu to plan and realize goal-oriented investments. “eo” believes success lies within team creation”. The project owner, as the main participant of the Team, is kept within the center of the development and described as the “real” Architect. From this position “eoundertakes responsibility of the project, team and all communications. Guides and assists the project owner as collaborative architects through the whole investment process (planning, building and management).

eo Architecture comes forward with contemporary and innovative solutions by blending cultural values with commercial goals. Choses to shape their designs based on the local accumulation, financial and technical conditions. Understands architecture as the assembly of details, that emphasize native values.

eo Architecture and Project Development is a Concept-oriented company, targeting environment-friendly solutions with its choice of material and energy consumption. eo creates cultural added value with innovative designs and believes in more productivity, quality and gain with less energy, finance and time.

Ekip | team

Profil1mini_İlyasEkizoğluFind on

İlyas M. EKİZOĞLU

KURUCU EKİP BAŞI Y. MİMAR | MA.Dipl.-Arch

 

1982      Doğum | Born in Mutlangen (Ostalb-BW)

2007      Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi
Diploma in Architecture

                Gültekin Mimarlık – Antalya

2009      Architekturbüro Kohn u. Kohn – Stuttgart

2010      Blocher Blocher Partners – Stuttgart

Assistance as Student by Prof. Tobias Wallisser
Staatliche Akademie Der Bildenden Künste Stuttgart

Digital Design /Innovative Building-Space Concept Department

2012      Masters in Architecture | Conceptual Design
Staatliche Akademie Der Bildenden Künste Stuttgart

HaasCookZemmrich – Stuttgart
Design & Project Architect

2014      eo Mimarlık – Antalya
kurucu | founder

2019      Antalya Bilim University – Guest Academician

IMG_7767_mFind on

Azat ERİŞ

MİMAR | B.A.

PeofilePlace HolderFind on

ekibe katıl...

join us...

Find on

Başvuru için info@eomimarlik.com

Stajyer Mimar